Absolwenci Bydgoskiej Szkoły Wyższej na europejskim rynku pracy

24 maja 2011 roku w siedzibie Bydgoskiej Szkoły Wyższej w ramach projektu „Cel – kariera. Innowacyjne formy aktywizacji zawodowej studentów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego odbyła się kolejna konferencja, której tematem był „Panel współpracy uczelnia – pracodawcy. Absolwenci Bydgoskiej Szkoły Wyższej na europejskim rynku pracy”. Organizatorem wydarzenia było Akademickie Biuro Karier BSW. Spotkanie skierowane było przede wszystkim do studentów oraz absolwentów BSW, natomiast wzięli w nim również udział studenci innych uczelni.

Konferencję uroczyście otworzył Rektor BSW prof. Sławomir Tecław. Pierwszym Prelegentem była Lucyna Swoińska Kierownik Referatu Instrumentów Rynku Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy, która przedstawiła słuchaczom ofertę m.​in. szkoleniową, finansową oraz informacyjną, a także zreferowała, w jaki sposób rynek pracy w Bydgoszczy kształtuje się dla poszczególnych absolwentów.

Kolejnym punktem konferencji były perspektywy na europejskim rynku pracy dla absolwentów Bydgoskiej Szkoły Wyższej, na temat których prelekcję wygłosił mgr inż. Łukasz Muciok.

Następnie zarys swobody przepływu pracowników, a w szczególności zakres regulacji prawnych w Unii Europejskiej, które mają wpływ na jego kreowanie i rozwój, został przedstawiony przez studenta Bydgoskiej Szkoły Wyższej – Jarosława Kowalskiego.

Doktor Tomasz Kruszyński przedstawił alternatywne możliwości podjęcia pracy w Unii Europejskiej, także scharakteryzował wpływ innowacji technologicznych na rozwój rynku pracy w Unii Europejskiej.