Bezpieczeństwo Narodowe – dziesiąty kierunek w Bydgoskiej Szkole Wyższej!

Z przeprowadzonych w ostatnim czasie badań i obserwacji wynika, że w regionie kujawsko-pomorskim permanentnie wzrasta zainteresowanie społeczeństwa rozwijającego się centrum szkolenia i centrum logistycznego sił NATO i Wojska Polskiego, Policją, Strażą Pożarną oraz zarządzaniem kryzysowym.

Położenie naszego regionu jest poważnym atutem w wykorzystaniu potencjału społeczno-gospodarczego dla rozwoju kraju, a tym samym zwiększenia liczby podmiotów gospodarczych działających na rzecz bezpieczeństwa narodowego i wewnętrznego.

Absolwenci bezpieczeństwa narodowego będą osobami z solidnym wykształceniem interdyscyplinarnym z zakresu nauk wojskowych i humanistycznych oraz dobrymi podstawami nauk z dziedziny prawa i ekonomii. To oni w przyszłości będą działać w strukturach naszego państwa związanych z bezpieczeństwem Unii Europejskiej i NATO. Zdobyta wiedza i umiejętności będą spoiwem umacniającym Rzeczpospolitą i kontakty międzynarodowe w ramach zawartych sojuszy.