Bydgoska Szkoła Wyższa wspiera walkę z koronawirusem, ufundowała dwa respiratory

Bydgoska Szkoła Wyższa wsparła walkę z koronawirusem dołączając do darczyńców. Założyciele Uczelni Bożena i Jan Skotarczakowie ufundowali dwa respiratory o wartości 125 000 zł.

Bydgoska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy wsparła walkę z koronawirusem i zakupiła dla Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego im. Tadeusza Browicza oraz 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy dwa respiratory o wartości 125 tys. zł.

W walkę z koronawirusem zaangażowali się studenci studiów magisterskich pielęgniarstwa BSW, posiadający prawo wykonywania zawodu.  Studenci pozostałych kierunków medycznych wspierają tę walkę w charakterze wolontariuszy.

(bydgoszcz24.pl)

(Respirator. Autor: Brian Hall /z: Wikipedia/)