Bydgoska Szkoła Wyższa z kolejnym unijnym projektem!

1 grudnia 2010 roku Bydgoska Szkoła Wyższa podpisała umowę z pięcioma partnerami, na mocy której w latach 2011–2012 realizować będzie projekt „Profesjonalne Urzędy – Kompetentne Kadry”. Projekt zostanie zrealizowany w ramach Priorytetu V. Dobre rządzenie, Działania 5.2. Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, Poddziałania 5.2.1 . Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej.

W ramach projektu Urząd Miejski w Grudziądzu, Urząd Gminy Gruta, Urząd Gminy Warlubie, Urząd Gminy Jeżewo oraz Urząd Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński podnosić będą sprawność funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego w aspekcie świadczonych usług publicznych. W ramach projektu zaplanowano usprawnienie procedury aktualizowania opisu świadczonych usług dostępnych w Biuletynie Informacji Publicznej oraz Biurze Obsługi Interesantów.

Opracowane bądź zmodyfikowane zostaną dotychczasowe karty usług wraz ze wzorami wniosków formularzy niezbędnych do załatwienia spraw administracyjnych. Wdrażany będzie system monitorowania i ewaluacji Strategii Rozwoju Miasta Grudziądz na lata 2008-2015, w zakresie którego zaplanowano opracowanie metod i systemu zbierania danych i informacji, metodyki ich analizowania, systemu uspołecznienia oraz programu informacji i promocji działań.

» Informacja o projekcie na stronie Mój region w Europie