Chór Kameralny BSW Akolada znów sięgnął po złoto!

W dniach 8–9 kwietnia w Grodzie nad Brdą, już po raz piąty mistyczną, pełną napięcia pasją rozbrzmiewały chóralne głosy. Do udziału w Piątym Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej w Bydgoszczy, który tym razem odbył się w Kościele p.w. Świętych Piotra i Pawła przy Placu Wolności, zakwalifikowano 27 chórów z całej Polski, w tym dwa z naszego miasta. Wykonawcom przysłuchiwali się licznie zgromadzeni wielbiciele muzyki chóralnej, przedstawiciele władz miasta, oświaty, Towarzystwa Polsko-Austriackiego oraz duchowieństwo.

W kategorii chórów świeckich, w której brało udział aż 21 zespołów, „Akolada” otrzymała Złoty Dyplom oraz Nagrodę Specjalną Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. Została najwyżej oceniona spośród chórów Bydgoszczy i regionu.

Jesteśmy dumni, że „Akolada” tak wspaniale reprezentuje Bydgoską Szkołę Wyższą w środowisku kulturalnym całego kraju, ale też jak pamiętamy z poprzednich lat również w Europie. Na początku lipca chór wyjeżdża na Konkurs Chóralny do Wilna. Życzmy im kolejnych laurów. Za chórem idzie przecież wieść o naszej uczelni.