Kolejny nabór kandydatów na staże w biurach poselskich

Poseł Janusz Zemke ogłasza kolejny, trzeci już nabór kandydatów na staże europejskie w zagranicznych i krajowych biurach poselskich. Nabór kandydatów potrwa do 17 grudnia.

W tym czasie chętni do odbycia stażu powinni przesłać na adres t.​pulawski@​onet.​eu swoje CV oraz list motywacyjny. Każdy, kto prześle swoją aplikację otrzyma za pośrednictwem poczty elektronicznej potwierdzenie przyjęcia dokumentów oraz informację o dalszym procesie wyboru kandydatów.

Program staży europejskich organizowanych przez posła Janusza Zemke rozpoczął się w październiku 2009 roku. Do tej pory w stażach uczestniczyło 26 osób z naszego regionu, w tym 15 z nich miało okazję odbywać staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Wsród tych osób byli tez studenci BSW – Wojciech Cilińdź oraz Mateusz Pałczyński.

Podczas staży zagranicznych studenci mają okazję poznać „od środka” mechanizmy działania PE, uczestnicząc w posiedzeniach Komisji Parlamentu oraz biorąc udział w wielu spotkaniach poświęconych kreowaniu polityki europejskiej. W ramach staży krajowych stażyści biorą aktywny udział w bieżących pracach biur poselskich odpowiadając za organizację wielu przedsięwzięć takich jak: kursy języka angielskiego dla dzieci, bezpłatne porady prawne oraz konkursy wiedzy o UE.

Staże w biurach europosła Janusza Zemke są skierowane do studentów z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy studiują na uczelniach w regionie. Kandydatów na stażystów poszukujemy wśród studentów określonych kierunków – politologii, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa narodowego, bezpieczeństwa wewnętrznego, prawa, europeistyki, logistyki, transportu oraz turystyki i rekreacji. Kandydaci aplikujący o przyjęcie na staż powinni osiągać dobre wyniki w nauce, a także wykazywać się aktywnością społeczną i obywatelską, wykraczającą poza obowiązki akademickie. Warunkiem przyjęcia na staż będzie także dobra znajomość języka angielskiego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zadawania pytań oraz przesyłania swoich aplikacji na adres e-mail: t.​pulawski@​onet.​eu

Tomasz Puławski
Asystent posła ds. staży