Pierwsza debata z kandydatami na prezydenta Bydgoszczy

21 października 2010 roku w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej odbyła się pierwsza w tej kampanii wyborczej debata z udziałem kandydatów na prezydenta Bydgoszczy.

Udział w niej wzięli wszyscy ubiegający się o to stanowisko: poseł Grażyna Ciemniak, wojewoda Rafał Bruski (PO), Henryk Bocian (Ruch Przełomu Narodowego dla Bydgoszczy), prezydent Konstanty Dombrowicz, były senator Kosma Złotowski (PiS) i były wicemarszałek Jan Szopiński (SLD).

» Wideorelacja z debaty na itv24

Kandydaci odpowiadali na pytania przygotowane przez cztery bydgoskie młodzieżówki. W pierwszej kolejności odpowiedzieli na pytanie na co wydaliby 100 mln euro, gdyby w ratuszu pojawił się hojny darczyńca. Henryk Bocian stworzyłby biuro pośrednictwa pracy dla studentów. Wojewoda przygotowałby za te pieniądze tereny pod inwestycje, a także wybudował drugą jezdnię ulicy Kamiennej. Grażyna Ciemniak postawiłaby na rozwój ulic, parkingów i budowę metra. Konstanty Dombrowicz wydałby je na skrzyżowania wielopoziomowe wzdłuż alei Wyszyńskiego. Dla Jana Szopińskiego priorytetem byłaby budowa aquaparku i linii tramwajowej na Błonie, natomiast Kosma Złotowski sfinansowałby linię tramwajową do Fordonu. Wśród omawianych tematów znalazły się również rozwój Portu Lotniczego oraz komunikacji miejskiej, a także zagospodarowanie kompleksu „Zawiszy”.