Uniwersytet Otwarty BSW rozpoczął kolejny semestr działalności!

Uniwersytet Otwarty BSW rozpoczął swoją działalność w marcu tego roku, a w ubiegły piątek zainaugurowany został kolejny semestr. Dla nowych słuchaczy przygotowano symboliczne indeksy i legitymacje, które świeżo upieczonym „studentom” wręczył Rektor Bydgoskiej Szkoły Wyższej prof. nadzw. dr hab. Sławomir Tecław. Rektor wygłosił też pierwszy w tym semestrze wykład. Słuchacze poznali wybrane zagadnienia protokołu dyplomatycznego i etykiety.
Zdecydowali również w jakich zajęciach fakultatywnych chcieliby uczestniczyć. Dla osób, które wybrały po kilka fakultetów ten semestr zapowiada się wyjątkowo intensywnie. Oprócz udziału w lektoratach z języka angielskiego (na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym) i niemieckiego (poziom podstawowy), słuchacze będą uczestniczyć w zajęciach komputerowych, treningu pamięci i lekcjach tańca.

Od listopada rozpocznie się realizacja warsztatów z florystyki i decupag’u, podczas których słuchacze będą mogli przygotować świąteczne ozdoby, stroiki i podarunki dla swoich najbliższych.
Warsztaty psychologiczne rozpoczną się w grudniu. W styczniu panie wezmą udział w szkoleniu z wizażu, który specjalnie dla słuchaczy uniwersytetu odbędzie się w pracowni kosmetycznej nowego budynku BSW przy ulicy Kaszubskiej. Również od stycznia rozpocznie się cykl spotkań grupowych i indywidualnych z dietetykiem, podczas których słuchacze dowiedzą się nie tylko jakie są zasady zdrowego odżywiania, ale również otrzymają skonstruowane specjalnie dla siebie diety. O poprawę kondycji słuchaczy UO i utrzymanie jej w dobrej formie zadbają trenerzy nordic walking. To tylko niektóre z propozycji przygotowanych dla nowych „studentów”.