Lekarze, ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i zwykli obywatele jakokierowcy czy przechodnie, którzy pomagają poszkodowanym w miejscuwypadków, wielokrotnie napotykają na zasadnicze trudności, gdyż brakuje impodstawowych informacji takich jak:grupa krwi osoby poszkodowanej, przyjmowane przez nią leki, chorobyprzewlekle, alergie, itp. W takich nagłych wypadkach kontakt z bliskimiosoby poszkodowanej to bardzo często jedyna szansa na uratowanie życia.
Równocześnie bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem,który można przy takiej osobie łatwo znaleźć. Szybki dostęp do informacjizapisanej w telefonie lub kontakt z bliską osobą pozwoliłby na uzyskanietakich niezbędnych informacji.
W tym celu należy zapisać takie informacje pod międzynarodowym skrótem ICE(in Case of Emergency). Możliwe jest wpisanie więcej niż jednej osoby dotakiego kontaktu stosując oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd.
Niech każdy z nas w swoim telefonie komórkowym umieści na liście kontaktówosobę/osoby z którą/którymi należy się skontaktować w nagłych wypadkachoraz dodatkowe najważniejsze informacje.
Wpis taki zdecydowanie ułatwiłby pracę wszystkim służbom ratowniczym iprzede wszystkim uratuje przed kalectwem lub nawet utratą życia. Jestłatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie.
Wpiszmy to teraz doswojej komórki, bo później zapomnimy!
„