Pielęgniarstwo

Studia I stopnia - licencjat
czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
forma: stacjonarne i stacjonarne dla pracujących
Pielęgniarstwo

Opis kierunku

Kierunek pielęgniarstwo uprawnia do samodzielnego wykonywania zawodu oraz do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w tym w szpitalach, przychodniach, zakładach pielęgnacyjno – opiekuńczych, opiekuńczo – leczniczych, ośrodkach opieki paliatywno – hospicyjnej, domach opieki społecznej, sanatoriach, szkołach i jednostkach ratownictwa medycznego. Ponadto uzyskany dyplom zawodowy umożliwia podjęcie pracy pielęgniarki/pielęgniarza w  krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Pielęgniarstwo jest zawodem rozwijającym się dynamicznie i niosącym za sobą wiele interesujących perspektyw na rynku pracy zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Pracodawcy cenią profesjonalizm i fachowe przygotowanie do wykonywania zawodu pielęgniarki, które Bydgoska Szkoła Wyższa zapewni realizując kształcenie na kierunku pielęgniarstwo.

Dlaczego warto studiować
na kierunku Pielęgniarstwo ?

  • zawód cieszący się zaufaniem społecznym;
  • praktyki w prestiżowych placówkach medycznych;
  • kierunek stworzony dla osób chcących pomagać innym;
  • duże zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę pielegniarską;
  • wykładowcy, to wybitni specjaliści w swojej dziedzinie;

 

Opinie o kierunku

Na pielęgniarstwo zawsze będzie zapotrzebowanie. Społeczeństwo starzeje się , pojawia się coraz więcej chorób, które wymagają profesjonalnej opieki. Nasza uczelnia pokazała, że jej mury opuszczają absolwenci kierunków medycznych i nauk o zdrowiu doskonale przygotowani do pracy w swoich zawodach, więc zapewniam, że tak samo będzie w przypadku pielęgniarstwa. prof. nadzw. dr Włodzimierz Majewski
Rektor Bydgoskiej Szkoły Wyższej

Ile wynosi czesne?

  miesięcznie za semestr za rok
I rok 450 zł 2 200 zł 4 300 zł
II rok 450 zł 2 200 zł 4 300 zł
III rok 450 zł 2 200 zł 4 300 zł

Masz pytania?

Jeżeli masz pytania dotyczące kierunku lub rekrutacji napisz do nas, chętnie Ci pomożemy.