Opis kierunku

Kierunek pielęgniarstwo uprawnia do samodzielnego wykonywania zawodu oraz do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej. Ponadto uzyskany dyplom zawodowy umożliwia podjęcie pracy pielęgniarki/pielęgniarza w  krajach członkowskich Unii Europejskiej.  Pielęgniarstwo to nie tylko zawód i zarabianie pieniędzy, ale też misja niesienia pomocy osobom chorym – tak, aby poprawić ich komfort życia oraz rekonwalescencji. Pielęgniarstwo jest zawodem rozwijającym się dynamicznie i niosącym za sobą wiele interesujących perspektyw na rynku pracy zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Pracodawcy cenią profesjonalizm i fachowe przygotowanie do wykonywania zawodu pielęgniarki, które Bydgoska Szkoła Wyższa zapewni realizując kształcenie na kierunku pielęgniarstwo.

Dlaczego warto studiować
na kierunku Pielęgniarstwo?

  • zawód cieszący się zaufaniem społecznym
  • praktyki w prestizowych placówkach medycznych
  • duże zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę pielęgniarską
  • wykładowcy, to wybitni specjaliści w swojej dziedzinie

„Według prognoz demograficznych do roku 2020 wiek powyżej 60 lat osiągnie ponad miliard ludzi. Będzie to prawie 1/6 ogółu mieszkańców całego świata. Stąd uczelnia kształcąc na kierunku pielęgniarstwo – studia II stopnia, wychodzi naprzeciw potrzebom przyszłej populacji, w zakresie wysoko wyspecjalizowanych kadr zapewniających opiekę.
Z uwagi na szeroki zakres świadczeń medycznych, jaki dotyczy pracy zawodowej pielęgniarki/ pielęgniarza kształcenie na studiach II stopnia pozwala na doskonalenie zawodowe, podniesienie swoich kompetencji.”

dr-Rzepka_Pielęgniarstwo (1)

dr n. o zdr. Katarzyna Rzepka
Pełnomocnik Rektora ds. kierunku Pielęgniarstwo

Ile wynosi czesne?

Miesięcznie Za semestr Za rok
I ROK 500 zł 2 450 zł 4 900 zł
II ROK 500 zł 2 450 zł 4 900 zł