Opis kierunku

Bydgoska Szkoła Wyższa jako jedna z nielicznych uczelni niepublicznych posiada uprawnienia do kształcenia na kierunku Fizjoterapia studia jednolite oraz studia uzupełniające magisterskie. Kierunek prowadzony jest od 13 lat z dwukrotną pozytywną akredytacją Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Fizjoterapia na naszej uczelni ukierunkowana jest na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności przydatnych absolwentowi w pracy zawodowej w różnych placówkach ochrony zdrowia. Na tym kierunku praktyczne zajęcia odbywają się w wielu renomowanych placówkach klinicznych, szpitalach, poradniach, uzdrowiskach, ośrodkach medycyny sportowej, a także w naszym Akademickim Centrum Medycznym. Studenci fizjoterapii zdobywają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje w zakresie nauk medycznych, o zdrowiu oraz o kulturze fizycznej. Studenci naszej uczelni mają możliwość kształcenia i współpracy międzynarodowej z wieloma klinikami oraz uczelniami za granicą. Nasza kadra cechuje się wysokim doświadczeniem klinicznym, naukowym oraz badawczym. Baza dydaktyczna na kierunku fizjoterapia posiada nowoczesny sprzęt, dzięki któremu studenci maja możliwość poznania najnowszych technik stosowanych w praktycznej fizjoterapii. W ofercie edukacyjnej uczelni posiadamy wiele modułów opartych o innowacyjne i interdyscyplinarne podejście do fizjoterapii. Nasi studenci dzięki bogatej ofercie do wyboru modułów maja szanse znaleźć wyspecjalizowaną ścieżkę ukierunkowania zawodowego po ukończeniu studiów. Oferujemy liczne szkolenia, kursy i webinary z wykorzystaniem innowacyjnej aparatury, w których uczestniczy wielu zaproszonych specjalistów pokazując interdyscyplinarność fizjoterapii. Fizjoterapia to kierunek cieszący się największą popularnością w Bydgoskiej Szkole Wyższej, każdego roku zaufaniem obdarzają nas setki przyszłych fizjoterapeutów.

Dlaczego warto studiować
na kierunku Fizjoterapia?

  • Ukierunkowanie na praktyczne kształcenie zawodu;
  • doskonałe przygotowanie do egzaminu państwowego;
  • doświadczona i wykwalifikowana kadra;
  • doskonale wyposażona baza dydaktyczna i pracownie;
  • współpraca międzynarodowa;
  • praktyki i zajęcia kliniczne w prestiżowych placówkach medycznych;
  • bogata oferta warsztatów, kursów i modułów fakultatywnych.

„Zawsze chciałam pomagać ludziom, dlatego wybrałam
fizjoterapię. Studiując ją uczę się empatii do drugiego człowieka, dzięki której
zyskuję zaufanie pacjentów i mogę im skutecznie pomagać. Praktyka i jeszcze raz praktyka z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu – tak wyglądają zajęcia na BSW.
Bez stresu w dziekanacie mogę załatwić każdą sprawę. Wspaniała atmosfera to coś, czego nie spotkacie wszędzie, a ją tutaj tworzą ludzie – studenci, wykładowcy i inni pracownicy”.

Marta
studentka IV roku

Ile wynosi czesne?

Miesięcznie Za semestr Za rok
I ROK 600 zł 2 950 zł 5 900 zł
II ROK 600 zł 2 950 zł 5 900 zł
III ROK 600 zł 2 950 zł 5 900 zł
IV ROK 600 zł 2 950 zł 5 900 zł
V ROK 600 zł 2 950 zł 5 900 zł

Kwoty obowiązujące w roku akademickim 2023/2024