Opis kierunku

Dbanie o urodę i wygląd skóry z zastosowaniem nowoczesnych technologii kosmetycznych, to tylko jeden z elementów profesjonalnych usług świadczonych przez kosmetologa. Kosmetologia łącząc wiedzę z nauk biomedycznych i chemicznych, stała się nieodłącznym elementem rozwoju społeczeństwa oraz poszerzania wiedzy o zdrowotnej stronie estetycznego wyglądu. Zabiegi, które są współcześnie stosowane, odznaczają się dużo większym stopniem złożoności, a w związku z tym poszukiwani są specjaliści posiadający wymagane kwalifikacje praktyczne i zawodowe we wskazanym zakresie. Kształcenie zapewnia pełne, wszechstronne i praktyczne przygotowanie absolwentów, do wykonywania pracy kosmetologa. Z roku na rok obserwujemy stały wzrost zainteresowania tą gałęzią nauki oraz zapotrzebowaniem na usługi z nią związane.

Dlaczego warto studiować
na kierunku Kosmetologia?

  • zawód pożądany przez pracodawców
  • własna pracownia kosmetyczna wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt specjalistyczny pozwalający na praktyczną naukę zawodu
  • praktyki zawodowe realizowane we współpracy z renomowanymi jednostkami specjalizującymi się w zakresie kosmetologii
  • możliwość rozwoju zawodowego i poszerzania kompetencji poprzez specjalistyczne kursy i szkolenia

„Studiuję kierunek kosmetologia, bo jest przyszłościowy. W BSW stawiają przede wszystkim na zajęcia praktyczne. Uczelnia dysponuje nowoczesnymi urządzeniami niezbędnymi do nauki wykonywania zabiegów upiększających i pielęgnacyjnych. Dzięki studiom zdobędę nie tylko dobry zawód, ale także gwarancję zatrudnienia.”

aleksandra-czubek (1)

Aleksandra Czubek

Ile wynosi czesne?

Miesięcznie Za semestr Za rok
I ROK 600 zł 2 950 zł 5 900 zł
II ROK 600 zł 2 950 zł 5 900 zł