Bydgoski Festiwal Nauki z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród różnych grup odbiorców. W dniach 20–22 października 2022 r. odbyła się już XII edycja tej akademickiej inicjatywy współorganizowanej przez pięć bydgoskich uczelni.
Bydgoski Festiwal Nauki jest doskonałą okazją do prezentacji nauki, zarówno w formie wyników badań naukowych, potencjału badawczego, zasobów infrastruktury uczelni, metod i technik prowadzenia badań, jak również ukazywania zasobów kadrowych, prezentujących pracownie, laboratoria oraz codzienny trud pracy naukowca XXI wieku. Hasło festiwalu: „Złap bakcyla nauki” pozwala nie tylko na zaszczepienie wśród młodzieży pasji dociekań naukowych, ale rozbudza chęć poznawania, odkrywania i interpretowania trudnych zjawisk, procesów i problemów, dając uczestnikom festiwalu możliwość zaspokojenia „głodu wiedzy”.
Podobnie jak w poprzednich latach, festiwal obejmował setki imprez, które ukazywały ogromny potencjał, jak również różnorodną ofertę poznawczą. W tegorocznej edycji pokazywaliśmy piękno nauki nie tylko w uczelni, ale także w czasie podsumowania tegorocznej edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki w Młynach Rothera.
Bydgoska Szkoła Wyższa zaprosiła uczestników BFN-u do wysłuchania warsztatów na temat ochrony przyrody, cyberbezpieczeństwa, automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, bezpieczeństwa energetycznego czy bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.
Nie zabrakło prelekcji związanych ze zdrowym odżywianiem, profilaktyką chorób cywilizacyjnych, pierwsza pomocą przedmedyczną, czy współczesnymi wyzwaniami kosmetologii.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tegorocznej edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki.
dr inż. P. Ukleja – bezpieczeństwo w ruchu kolejowym
Warsztaty z pierwszej pomocy
Warsztaty kolejarskie
Warsztaty – bezpieczny przejazd
Warsztat z cyberbezpieczeństwa – mgr inż. Radosław Jaroszewski
PSSE Bydgoszcz i warsztaty o witaminach
prof. K. Fabisiak – warsztaty z fizyki
prof. Adam-Sudoł – warsztaty z dyplomacji
Ochrona przyrody dziko żyjącej
mgr K. Zakowicz-Mietkiewicz – warsztat nt. współczesnej onkologii skory
mgr I. Stelmaszyk – kosmetologia
LOK „Wataha”