Szkolenie w zakresie OCHRONY RADIOLOGICZNEJ przeznaczone jest dla wszystkich osób wykonujących badania diagnostyczne, zabiegi lub leczenie z zastosowaniem promieniowania jonizującego, a także osób nadzorujących ich wykonywanie i prowadzone jest drogą internetową w formie szkolenia na odległość.

Szkolenie jest prowadzone na podstawie art. 33n ust. 3 pkt 2  ustawy Prawo atomowe (Dz.U. 2023.1173 z późn. zm.) i obejmuje tematykę OCHRONY RADIOLOGICZNEJ PACJENTA.

Szkolenie obejmuje także zagadnienia ochrony radiologicznej personelu, bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego w celach medycznych, medycznych zastosowań promieniowania jonizującego oraz metod i procedur badania parametrów technicznych urządzeń radiologicznych.

Zakres szkolenia obejmuje bloki tematyczne określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 6 marca 2020 r. w sprawie szkoleń w dziedzinie ochrony radiologicznej pacjenta (tekst jednolity Dz.U. 2022.851).

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują ZAŚWIADCZENIE ukończenia szkolenia przyznające 20 punktów szkoleniowych, ważne przez 5 lat.

Bydgoska Szkoła Wyższa, ul. Unii Lubelskiej 4C, 85-059 Bydgoszcz jest wpisana pod nr 12. do rejestru podmiotów uprawnionych do prowadzenia szkolenia z dziedziny ochrony radiologicznej pacjenta prowadzonego przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Regulamin szkolenia

1. Należy zarejestrować się wypełniając formularz zgłoszenia dostępny pod linkiem podanym w punkcie rejestracja.
  2. Następnie, po dokonaniu wpłaty za udział w szkoleniu, należy wysłać kopię polecenia przelewu na adres szkolenia.rtg@gmail.com.
  3. Po otrzymaniu przez organizatora maila z kopią polecenia przelewu, uczestnicy szkolenia otrzymują link oraz hasło umożliwiające pobranie i odczytanie pliku ZIP, w którym umieszczone są materiały szkoleniowe w formie prezentacji multimedialnych, wykaz materiałów źródłowych oraz dostęp do seminarium umożliwiającego sprawdzenie nabytych wiadomości. Otrzymują także informacje o terminach i sposobach kontaktowania się z konsultantami, godziny dyżurów, kontakty e-mailowe oraz telefoniczne.
  4. Na zakończenie szkolenia uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w 2-godzinnym seminarium, będącym kompendium wiedzy na temat ochrony radiologicznej, prowadzonym przez wykładowców na platformie cyfrowej.
  5. Zgodnie z ustawą Prawo atomowe (Dz.U. 2023.1173 z późn. zm.) szkolenie nie wymaga egzaminu.

Terminy najbliższych seminariów

10 maja 2024 r.
(piątek)

11 maja 2024 r.
(sobota)

23 maja 2024 r.
(czwartek)

24 maja 2024 r.
(piątek)

259 zł (obejmuje koszt szkolenia, seminarium i zaświadczenia)

Rejestracja

Należy wypełnić formularz zgłoszenia klikając w link https://forms.gle/6haWvWyNnbF55i6YA

Następnie, po dokonaniu wpłaty, kopię potwierdzenia przelewu należy wysłać jako załącznik na adres szkolenia.​rtg@​gmail.​com

Zaświadczenia

ZAŚWIADCZENIA potwierdzające ukończenie szkolenia i przyznające 20 punktów szkoleniowych, ważne przez 5 lat, uczestnicy otrzymują drogą mailową po zakończeniu szkolenia.

ZAŚWIADCZENIA są zgodne ze wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 6 marca 2020 r. w sprawie szkoleń w dziedzinie ochrony radiologicznej pacjenta (Dz.U. 2022.851).

Wpłaty

Wpłatę za udział w szkoleniu należy do­ko­nać na kon­to:
Byd­go­ska Szko­ła Wyż­sza, Bank Pocz­to­wy S.A. o. Byd­goszcz
78 1320 1117 2057 1722 2000 0007
z ad­no­ta­cją „szkolenie ORP [ter­min szkolenia]”.

Do­dat­ko­we in­for­ma­cje są do­stęp­ne pod nu­me­rem te­le­fo­nu 536 956 490.

Jesteś zainteresowany naszą uczelnią? Czekamy na Ciebie!