Dzień dawcy szpiku dla Kubusia i innych

Z inicjatywy Adeliny Skiby – studentki II roku fizjoterapii 26 maja b.r. w murach naszej uczelni odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku dla Kubusia i innych. Adelina jest ciocią 2-letniego Kubusia, który jest chory na białaczkę limfoblastyczną. Na szczęście udało się znaleźć dla niego dawcę szpiku.

Rodzina Kubusia postanowiła nadal zachęcać do rejestracji, aby wszyscy chorzy oczekujący na przeszczep mogli się cieszyć z powodu znalezienia zgodnego dawcy.

Rejestracja potencjalnych dawców:
Data: 26.05.2011r. (czwartek)
Godzina: 11.00 – 17.00
Miejsce: Bydgoska Szkoła Wyższa
Adres: ul. Unii Lubelskiej 4C, Bydgoszcz
Patronat honorowy: Rektor Bydgoskiej Szkoły Wyższej

Rejestracja jako potencjalnego dawcy jest bardzo ważną decyzją. W przypadku, gdy właśnie Ty jesteś „genetycznym bliźniakiem”, dajesz komuś nadzieję na nowe życie. Jeżeli zrezygnujesz, odbierasz komuś tę nadzieję i szansę na wyleczenie. Zastanów się zanim podejmiesz decyzję o rejestracji.

Do rejestracji konieczne jest zabranie z sobą dokumentu tożsamości z numerem PESEL.

Więcej o rejestracji i zostaniu dawcą na www.​dkms.​pl

Pamiętaj! To właśnie Ty możesz uratować życie osobom chorym na białaczkę, zostając potencjalnym dawcą szpiku kostnego!