Inauguracja Roku Akademickiego 2012/2013

6 października odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego, podczas której doszło do przekazania władzy rektorskiej przez dotychczasowego Rektora BSW – prof. zw. dra hab. inż. Jana Mikołajczaka, nowemu Rektorowi – prof. nadz. dr Włodzimierzowi Majewskiemu.

Immatrykulacja, czyli przyjęcie w poczet studentów, to niezmiernie ważny moment w życiu każdego „pierwszoroczniaka”. W szeregi żaków Bydgoskiej Szkoły Wyższej wstąpiło ponad 500 nowych osób, co wskazuje na szybki rozwój uczelni, a potwierdziły to słowa JM Rektora.

O Bydgoskiej Szkole Wyższej pozytywnie wypowiadali się także obecni na inauguracji roku akademickiego: Poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Zemke oraz przewodniczący Rady Miasta Bydgoszcz – Roman Jasiakiewicz, którzy kończąc swoje przemówienia życzyli sukcesów tak studentom jak i kadrze dydaktycznej.

Obecni podczas inauguracji roku akademickiego skorzystali z możliwości wysłuchania niezwykle interesującego wykładu inauguracyjnego prof. Knuta Schüttemeyera pt.: Czy istnieje zmienna relacja pomiędzy sprzedawcą a wytwórcą w rozumieniu klientów?