Kolejny krok w procesie umiędzynarodowienia kształcenia studentów BSW

W dniu 17.04.2024 r. Rektor Bydgoskiej Szkoły Wyższej prof. Włodzimierz Majewski wraz z Dziekanami, doc. dr Justyną Ożóg, prof. Julianem Polańskim i prof. Adamem Sudołem przyjął delegację Uniwersytetu Zachodniego Kazachstanu im. M. Otemisova w Uralsku pod kierownictwem prof. Galiny Iwanownej Nesterenko, która w imieniu Rektora tego Uniwersytetu prof. Naurlana Sergaliyeva wręczyła podpisaną umowę o współpracy między naszymi Uczelniami.

W trakcie spotkania strony poinformowały się o aktualnie prowadzonej działalności naukowej, dydaktycznej i współpracy międzynarodowej, w tym o stażach zagranicznych oraz wymianie studentów i pracowników naukowych w ramach wspólnie realizowanych i przyjętych programach naukowo-badawczych oraz dydaktycznych.

Wizyta gości z Kazachstanu stanowiła zwieńczenie uzgodnień podjętych podczas spotkania z delegacją tego Uniwersytetu w Bydgoskiej Szkole Wyższej, które odbyło się 28 listopada 2023 roku.