Muzeum Anatomii – Plastinarium w Guben

W dniu 09.12.2012 studenci Bydgoskiej Szkoły Wyższej kierunku Fizjoterapia wraz z Panią Prorektor Magdaleną Hagner-Derengowska uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Anatomii – Plastinarium w Guben.

Wystawa Plastinarium wzbudziła zafascynowanie oraz poszerzyła wiedzę praktyczną z zakresu anatomii naszych studentów.

Nasi studenci mieli zaszczyt i możliwość poznania założyciela Plastinarium Pana doktora Gunther von Hagens, który bezpośrednio uczestniczył w wycieczce, co nie zdarza się często, ponieważ większość czasu spędza w Stanach Zjednoczonych.

Uczestnicy mieli szansę wziąć aktywny udział w preparacji mięśni kończyny dolnej oraz możliwość dotknięcia ludzkiego mózgu.

Dzięki tej wycieczce studenci naszej uczelni zyskali inne spojrzenie w zakresie praktycznych tajników anatomii.