12 VI2017

Ranking Perspektyw – wysoki awans BSW!

Fundacja Perspektywy opublikowała coroczny Ranking Szkół Wyższych. Bydgoska Szkoła Wyższa zajęła w nim 36 miejsce, jest to awans o 15 miejsc w porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem. Poprosiliśmy o krótką opinie na temat rankingu Rektora Bydgoskiej Szkoły Wyższej  prof. nadzw. dra Włodzimierza Majewskiego.

BSW w rankingu perspektyw zajmuje 36 pozycje w kraju – awansowała o 15 miejsc, czy cieszy Pana taki sukces?

Oczywiście , że tak, w końcu ranking „Perspektyw” jest najbardziej prestiżowym, a zarazem opiniotwórczym zestawieniem uczelni w Polsce. Dzięki kryteriom tej oceny, jesteśmy w stanie wywnioskować co jest naszym mocnym punktem, a co należy jeszcze poprawić, by nasza uczelnia była jak najbardziej atrakcyjna dla potencjalnych studentów.

Czym wg Pana jest spowodowany taki awans?

Bydgoska Szkoła Wyższa realizując przyjętą strategię rozwoju ugruntowała swoja pozycję na rynku uczelni niepublicznych. Z pewnością naszym atutem jest różnorodność prowadzonych kierunków kształcenia oraz bogata oferta studiów magisterskich, bowiem w tej kategorii jesteśmy na 9 miejscu w Polsce.

Jakie uczelnia ma plany na przyszłość?

Oczywiście nie poprzestajemy nad rozwojem naszej uczelni. Taki wysoki awans w rankingu pokazuje, że idziemy właściwa drogą. Od października br. uruchamiamy studia na kierunkach pielęgniarstwo i jako jedyni w Polsce – marketing cyfrowy.

Pełny ranking można znaleźć pod linkiem: http://www.perspektywy.pl/RSW2017/ranking-niepublicznych-uczelni-magisterskich