Rodzaj studiów
Studia Podyplomowe
Czas trwania
Rok (2 semestry)
Forma
Niestacjonarne (on-line)
Cena
2 900 zł
Dynamika rozwoju nowoczesnych technologii, obliguje do proponowania nowych rozwiązań związanych z zastosowaniem elektronicznej administracji, opierającej się na wykorzystaniu technologii informatycznych oraz telekomunikacyjnych w administracji publicznej i poza nią.
Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań związanych z e-usługami pozwala na optymalizację procesów administracyjnych przy jednoczesnym usprawnieniu organizacyjnym funkcjonowania administracji. E-administracja ma stanowić jeden z elementów wpływających na zachęcenie obywateli do udziału w życiu publicznym i budowania zaufania do funkcjonujących mechanizmów państwa.
E-administracja – studia podyplomowe mają na celu wykształcenie profesjonalnego e-urzędnika, tj. osoby mającej wiedzę i umiejętności niezbędne do wdrożenia i realizowania usług administracji publicznej za pomocą nowych technologii komunikacyjnych. Podstawowym celem jej realizacji, jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie studentów do wdrażania i realizowania usług administracji publicznej z wykorzystaniem technologii teleinformatycznych.
Istotnym narzędziem z punktu widzenia wdrażania elektronicznej administracji jest szereg programów propagujących polepszenie działania e- usług w różnych branżach i sektorach. Student poznaje podstawowe metody, techniki, systemy teleinformatyczne wykorzystywane w administracji – kierowanie administracją za pośrednictwem elektronicznej platformy usług publicznych platformy (profil zaufany, elektroniczny obieg dokumentów, dostępne usługi, elektroniczny podpis,), nabywa umiejętność rozpoznawania potrzeb cyfrowych urzędu (kierunki rozwoju informatyzacji w administracji i samorządzie, zarządzanie dokumentami i pracami w urzędzie), zna obsługę systemów operacyjnych urzędu, tworzenia i zabezpieczania baz danych, potrafi projektować proste systemy typowe dla administracji, potrafi tworzyć i planować (e-usługi związane z bankowością, e-usługi w obszarach pracy i nauki, e-zdrowie, e-sąd, e-recruitment), zdobywa kompetencje cyfrowe (wykluczenie cyfrowe, e-szkoła, kompetencje urzędników).
Adresaci studiów
Studia adresowane są do osób zainteresowanych problematyką optymalizacji zarządzania i planowania łańcuchów dostaw, które mają ukończone studia I lub II stopnia na kierunkach technicznych i administracyjnych a także pracownicy działów zaopatrzenia, produkcji, dystrybucji, logistyki.
Absolwenci posiadają umiejętności i kompetencje umożliwiające im zatrudnienie na stanowiskach kierowników operacyjnych oraz jako specjalistów ds. zarządzania procesami w łańcuchach dostaw przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych, usługowych a także w jednostkach sektora publicznego i firmach transportowych.
Forma studiów
- Dokumenty elektroniczne i ich bezpieczeństwo
- Podstawy prawne informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne
- Odpowiedzialność e-urzędnika
- E-government
- Metody identyfikacji użytkowników elektronicznych usług publicznych
- Bezpieczeństwo danych w systemach teleinformatycznych
- Podstawy prawne informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne
- E-usługi w administracji
- Elektroniczny system zarządzania dokumentami w administracji publicznej
- E-PUAP i inne platformy elektroniczne w realizacji usług publicznych
- Europejskie i krajowe strategie, programy i plany rozwoju społeczeństwa informacyjnego i elektronicznej administracji
- Środki komunikacji elektronicznej w postępowaniu administracyjnym
- Seminarium dyplomowe
- Przygotowanie do egzaminu dyplomowego (samokształcenie)
Czas trwania studiów
Liczba semestrów: 2
Liczba godzin: 200
Forma studiów
Kształcenie realizowane jest w systemie studiów niestacjonarnych w formie zajęć on-line.
Zakończenie studiów
Studia kończą się egzaminem dyplomowym zdawanym stacjonarnie (w budynku Uczelni).