Rodzaj studiów
Studia Podyplomowe
Czas trwania
Rok (2 semestry)
Forma
Niestacjonarne
Cena
3 100 zł
Cel studiów
Celem studiów podyplomowych jest zapoznanie z problematyką funkcjonowania podmiotów opieki zdrowotnej w Polsce oraz omówienie nowoczesnych metod zarządzania usprawniających funkcjonowanie tych placówek. Studia przygotowują do pełnienia funkcji kierowniczych w odniesieniu do organizacji jednostek opieki zdrowotnej oraz zarządzania nimi w oparciu o obowiązujące regulacje prawne. Program porusza zagadnienia dotyczące organizacji systemu ochrony zdrowia w Polsce oraz prawnych aspektów funkcjonowania jednostek opieki zdrowotnej.
Adresaci studiów
Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób pełniących lub przygotowujących się do sprawowania funkcji kierowniczych w sektorze publicznym i niepublicznym opieki zdrowotnej, instytucjach związanych ze zdrowiem publicznym, ubezpieczeniami zdrowotnymi, zdrowiem środowiskowym oraz wszystkich zainteresowanych problematyką zarządzania w ochronie zdrowia.
Forma studiów
Kształcenie realizowane jest w systemie studiów niestacjonarnych, na zjazdach prowadzonych raz w miesiącu, w soboty i niedziele.
Czas trwania studiów
Liczba semestrów: 2
Liczba godzin: 160
Program studiów
Program studiów obejmuje teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania i kierowania podmiotami opieki zdrowotnej. Program porusza zagadnienia dotyczące oceny jakości w ochronie zdrowia w Polsce i jej podstawowych założeń. Słuchacze podyplomowych studiów zdobędą niezbędne przygotowanie z zakresu rozwiązywania problemów organizacyjnych, planowania strategii rozwojowej, sprawnego podejmowania decyzji oraz skutecznego kierowania zespołami pracowników.
W programie studiów realizowane będą zagadnienia:
- Akredytacja jednostek leczniczych.
- Etyka managera ochrony zdrowia.
- Marketing usług w ochronie zdrowia.
- Prawo w ochronie zdrowia.
- Public relations w ochronie zdrowia.
- Rejestracja zakładów leczniczych.
- Strategia działania na rynku usług medycznych.
- Ustawa o zamówieniach publicznych.
- Zarządzanie przez jakość.
- Zarządzanie ryzykiem w działalności podmiotów medycznych.
- Zarządzanie strategiczne.
- Zasady finansowania i rozliczania świadczeń zdrowotnych w Polsce.
Warunki ukończenia studiów
Egzamin końcowy obejmuje zakres materiału prezentowanego w trakcie trwania studiów.
Studia kończą się egzaminem zdawanym stacjonarnie – bank pytań.