Zamień pasję w karierę medialną!

Piszesz? robisz wywiady? fotografujesz? Collegium Civitas zaprasza studentów pragnących rozwinąć redaktorskie umiejętności pod okiem doświadczonych praktyków zawodu na bezpłatne warsztaty dziennikarskie. Rekrutacja na pierwszą edycję trwa do 23 kwietnia.

Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat funkcjonowania mediów prasowych i internetowych oraz rozwiną umiejętności z zakresu pisania artykułów prasowych, przeprowadzania wywiadów, fotografii prasowej oraz skutecznego komunikowania. Warsztat skierowany jest w szczególności do pełnoletnich uczniów klas II i III szkół ponadgimnazjalnych, studentów i wszystkich osób planujących karierę dziennikarską i pragnących szlifować swój warsztat.

Zajęcia prowadzą doświadczeni dziennikarze, redaktorzy najpoczytniejszych gazet i najpopularniejszych portali ogólnopolskich oraz znawcy zagadnień komunikowania. Kierownikiem warsztatów jest Grzegorz Rzeczkowski, redaktor serwisu polityka.​pl, były dziennikarz m.​in. „Gazety Wyborczej”, „Metra” i „Przekroju”, nominowany do nagrody Grand Press 2009.

Harmonogram edycji warsztatów:

VIII edycja: 9–11 maja, od środy do piątku w godzinach 15:30–20:00
IX edycja: 4–6 lipca, od środy do piątku w godzinach 15:30–20:00
X edycja: 5–7 września, od środy do piątku w godzinach 15:30–20:00

Warsztaty są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji na: http://​www.​civitas.​edu.​pl/​

Sekretariat Kursów i Warsztatów