Fizjoterapia – studia magisterskie w BSW

Bydgoska Szkoła Wyższa znalazła się w nielicznym gronie uczelni niepublicznych, które otrzymały uprawnienia do kształcenia na kierunku fizjoterapia – studia II stopnia. Nauka trwa cztery semestry, a rekrutacja już trwa! Kształcenie odbywa się w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Fizjoterapia jest aktualnie dynamicznie rozwijającą się dziedziną paramedyczną. Studia II stopnia gwarantują studentowi zdobycie rozszerzonej wiedzy z diagnostyki, terapii, profilaktyki w zakresie wszystkich dziedzin medycyny fizykalnej, masażu oraz kinezyterapii. Kształcenie na II stopniu będzie opierać się na wybranych przez studentów modułach między innymi z fizjoterapii w neurologii dziecięcej, metod fizjoterapeutycznych w neurologii ogólnej, nowoczesnych metod analizy ruchu w neurorehabilitacji oraz prowadzenie rehabilitacji w zespołach bólowych i onkologicznych.