Letnia Akademia Treningu Osobistego

Letnia Akademia Treningu Osobistego (w skrócie „LATO”) z BSW, zadba o ciało i umysł dojrzałych, ale wciąż młodych słuchaczy. Oferujemy wykłady, warsztaty i różne formy aktywności fizycznej. Wszystko po to by podpowiedzieć jak zachować dobrą kondycję, urodę i radość życia, pozostając w zgodzie ze swoim usposobieniem, nie robiąc „nic na siłę”. Po prostu – dbając o siebie nieco bardziej niż mamy to w zwyczaju. Akcja BSW jest prowadzona nieodpłatnie.

Słuchacze znajdą dla siebie praktyczne rozwiązania zarówno z zakresu ćwiczeń fizycznych, pobudzających umysł, jak i pomysły na aktywność społeczną.

Pod koniec lipca BSW rozpocznie cykl wykładów nt.: Aktywność fizyczna po 55 roku życia, Zasady żywienia, Muzykoterapia, jako forma aktywności, Determinanty chorób i współczesna koncepcja zdrowia człowieka, Samoakceptacja i motywacja. Poza wykładami Uczelnia zaoferuje niezwykle ciekawe i modne warsztaty z plastyczności mózgu, aromaterapii oraz ćwiczeń pamięciowych a także pielęgnacji ciała i odnowy biologicznej. Organizatorzy przygotują też zajęcia z Nordic Walking, Pilatesu i Yogi, prowadzone przez instruktorów i specjalistów fizjoterapii.

Program prowadzony jest pod kierownictwem naukowym kadry kierunku fizjoterapia Bydgoskiej Szkoły Wyższej. Tematem programu jest „Zastosowanie i skuteczność ośmiotygodniowego programu treningowo-rehabilitacyjnego różnych form rekreacji ruchowych w aspekcie równowagi i koordynacji, a funkcje poznawcze u pacjentów po 55 roku życia.”

Pierwsze badania rozpoczną się już 4 lipca 2013 r.
Zapisy trwają do 3 lipca, pod numerem tel. 790 555 425 lub pod adresem e-mail: lato@​bsw.​edu.​pl

Ilość miejsc ograniczona. Ze względu na część badawczą projektu Uczelnia kieruje zaproszenie zwłaszcza do osób, które dotąd nie brały udziału w zajęciach z BSW.