Szkolenie pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej w BSW

W murach Bydgoskiej Szkoły Wyższej odbyło się szkolenie pt. „Zapobieganie zakażeniom w placówkach leczniczych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych.”

Szkolenie zorganizowane przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora w Bydgoszczy oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział Bydgoski, podejmowało wiele istotnych kwestii w obszarze zagrożeń epidemiologicznych. W znaczący sposób podkreślone zostały procedury mycia, dezynfekcji i sterylizacji w placówkach leczniczych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Elementem wzmacniającym treści szkoleniowe były ćwiczenia praktyczne z zastosowaniem lampy UV i środka do dezynfekcji ze składnikiem fluorescencyjnym.

W spotkaniu wzięła udział m. in. Pani doc. dr n. med. Zdzisława Kalisz, Pełnomocnik Rektora ds. kierunków Kosmetologia, Dietetyka i Zdrowie publiczne