Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023

W dniu 1 października 2022 r. Bydgoska Szkoła Wyższa po raz XIX zainaugurowała rok akademicki 2022/2023.

Wykład inauguracyjny pt. „Nowe możliwości leczenia urazów głowy na przestrzeni dziejów” wygłosił prof. zw. dr hab. n. med. Heliodor Adam Kasprzak.

W auli im. doc. dr. Ryszarda Ziętka gościło oprócz licznie przybyłych studentów, którzy złożyli  ślubowanie i oficjalnie dołączyli do grona społeczności akademickiej BSW, wiele osób ze środowiska naukowego gospodarczego, politycznego.

Pierwszy rok studiów magisterskich, inżynierskich, licencjackich rozpoczęło łącznie około 700 studentów. Tegoroczna inauguracja była wyjątkowa, ponieważ rok akademicki zaczęli studenci nowo otwartych kierunków studiów inżynierskich – informatyka,  studiów licencjackich – finanse i rachunkowość oraz uzupełniających studiów magisterskich na kierunku administracja.

W czasie uroczystości JM Rektor wręczył również wyróżnienia Bydgoskiej Szkoły Wyższej. Statuetką Bydgoskiej Szkoły Wyższej uhonorowani zostali: mgr inż. Rafał Radwański Dyrektor Tyco Elektronics w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Bydgoszczy.

Wyróżnienia odebrały także absolwentki Bydgoskiej Szkoły Wyższej: Pani mgr inż. Weronika Szarkowska, której Praca magisterska na kierunku budownictwo uzyskała II lokatę w konkursie Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Bydgoszczy za rok 2021 oraz Pani mgr Katarzyna Zawacka, której praca magisterska na kierunku fizjoterapia zajęła III lokatę w konkursie Krajowej Izby Fizjoterapeutów za rok 2021.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości – https://youtu.be/q9K8lPO-Wv8